მიმდინარე წლის 31 ივლისს გაიმართა ონის მუნიციპალიტეტის საკრებულო სხდომა.
31\08\2025
სხდომას თავმჯდომარეობდა,საკრებულოს თავმჯდომარის პირველი მოადგილე ალავერდ ხვედელიანი.
1. ,,ონის მუნიციპალიტეტის 2025 წლის ბიუჯეტის დამტკიცების შესახებ“ ონის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2024 წლის 19 დეკემბრის №13 დადგენილებაში ცვლილების შეტანის თაობაზე.
2. ონის მუწიციპალიტეტის 2025 წლის II კვარტლის დაზუსტებული ბიუჯეტის შესრულების შესახებ.
3. ონის მუნიციპალიტეტის საკუთრებაში არსებული, კურორტ შოვში მდებარე 2000.00 კვ.მ არასასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის ნაკვეთის (ს.კ 88.02.30.209) სახელმწიფოსათვის უსასყიდლოდ გადაცემის შესახებ.
4. ონის მუნიციპალიტეტის საკუთრებაში არსებული დამატებითი ქონების – მხარეთმცოდნეობის მუზეუმის ახალი შენობის (ს/კ 88.18.27.122) სახელმწიფოსათვის უსასყიდლოდ გადაცემის შესახებ.
5.2025 წელს ონის მუნიციპალიტეტში „სოფლის მხარდაჭერის პროგრამის“ ფარგლებში განსახორციელებელი პროექტის დამტკიცების თაობაზე.
6. ონის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს საფინანსო-საბიუჯეტო კომისიის თავმჯდომარის ინფორმაცია 6 თვის სარეზერვო ფონდის ხარჯვის შესახებ.
7. ონის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს სამანდატო, საპროცედურო და ეთიკის კომისიის თავმჯდომარის ინფორმაცია განვლილი ექვსი თვის მუშაობის შესახებ.
8. ონის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს წევრის/საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილის გივი მეტრეველის უფლებამოსილების შეწყვეტის შესახებ.