ონის მუნიციპალიტეტის მერმა-ემზარ საბანაძემ გეგმიური სამუშაო შეხვედრა გამართა
შპს „ლოდინარის“, შპს „მპტ“-ს და შპს „ დიოკნისის“ წარმომადგენლებთან და ტექნიკურ ზედამხედველებთან
მიმდინარე წლის 24 მიასს ონის მუნიციპალიტეტის მერმა-ემზარ საბანაძემ, პირველ მოადგილესთან-დიმიტრი საყვარელიძესთან და შესაბამისი სამსახურების წარმომადგენლებთნ ერთად, გეგმიური სამუშაო შეხვედრა გამართა შპს „ლოდინარის“, შპს „მპტ“-ს და შპს „ დიოკნისის“ წარმომადგენლებთან და ტექნიკურ ზედამხედველებთან.
შეხვედრაზე განიხილეს ინფრასტრუქტურული პროექტების მიმდინარეობა, სამუშაო პროცეში გამოკვეთილი ხარვეზები და სხვა საყურადღებო საკითხები.
შპს „მპტ“ – სოფელ უწერაში არსებული ამბულატორიისსარეაბილიტაციო სამუშაოებს და ქალაქ ონში მუსიკალური სკოლისთვის გარე სველი წერტილის მოწყობის სამუშაოებს ასრულებს .აღნიშნული სამუშაოები მიმდინარეობს გეგმა-გრაფიკის დაცვით. მოხდა პროექტის რამოდენიმე პუნქტის დაზუსტება.
შპს „ლოდინარი“ – „სოფლის მხარდაჭერის პროგრამის ფარგლებში“ სოფელ წედისში ასრულებს სამუშაოებს თავშეყრის ადგილის მოსაწყობად .მუშაობის პროცესში გამოიკვეთა გეგმა-გრაფიკთან მკვეთრი ჩამორჩენა , გაიცა შესაბამისი გაფრთხილება დროული რეაგირებისათვის.
შპს „დიოკნისი“ სოფელ ღუნდაში, სორგითში, ცხმორსა და ჟაშქვაში სოფლამდე მისასვლელ და შიდა საუბნო გზების სარეაბილიტაციო სმუშაოებს ასრულებს .მუშაობის პროცესთან დაკავშირებით შენიშვნები არ დაფიქსირებულა.
იგეგმება პროექტის მცირე კორექტირება .